Peklo nebo ráj

Peklo nebo ráj, co jsi vyberete?

Cestujete rádi? Objevujete pro sebe dosud nepoznané krajiny, zážitky? Věřím, že ano. Lidstvo jako celek, je hodně zvědavé a lačné po nových objevech. Na souši má prozkoumané skoro vše. V současné době hodně investuje do průzkumu vesmíru. Je trochu paradox, že o vesmíru víme skoro více, než co všechno se nachází a žije v oceánech na naší planetě. A kromě oceánu je tady ještě jedna málo známá oblast, kterou lidstvo potřebuje prozkoumat hodně důkladně.

Napadává vás jakou oblast myslím?                      Lidský mozek

Ten známe důkladně po anatomické stránce. Ale v oblasti, co všechno náš mozek dokáže v psychické oblasti, tady jsme stále na začátku dlouhé cesty.

Ve vašich životech chcete zažít peklo, nebo ráj.? Jsem si jistý, každý řekne ráj. V běžném životě je to velice často přesně naopak.

Jestli si totiž vybereme peklo nebo ráj, záleží na našich myšlenkách. Na tom, jak se na našich myšlenkách podepsal model života, který jsme viděli kolem sebe v dětství, převzali od rodičů, od svých vrstevníků.

Tohle všechno má vliv na to, jaké si vytvoříme sebevědomí a mínění o sobě.

Chci vám představit dvě knížky.

První se jmenuje: Kurvítka v hlavě od Iva Tomana .

Druhá: Ovládněte svůj mozek od Libora Činky

 

Ta první představuje peklo. Popisuje jak se dokážeme sami ničit svými vlastními myšlenkami.

Jak se dokážeme sami sebe dostat na samé dno destrukčními představami, co všechno by se mohlo stát, jestli se stane to a to. V naprosté většině případů k takovému konci vůbec nedojde.

Popisuje triky, které na nás používají média, aby si přilákaly naši pozornost. Jaké triky používá reklama zboží k přilákání naší pozornosti a peněženek.

Je to boj o ovládnutí našich myšlenek, boj o ovládnutí našich mozků.

Druhá knížka by se ve zkratce dala nazvat manuál ke práci se superpočítačem, který máme mezi ušima.

Když říkám superpočítač myslím to doslova.

Podle testu společnosti IBM z roku 2009 mozek provede až 38 tisíc trilionů operací za sekundu a jeho kapacita je srovnatelná s 3 584 terabajty operační paměti. Čímž se  vyrovná nejmodernějším počítačů současné doby. A naprosto hravě je překoná, když porovnáme výkony a velikost a nároky na energii.

Naprostou většinu práce našeho mozku si vůbec neuvědomujeme. Spotřebuje se na řízení vnitřních procesů našeho těla, nervové soustavy a dalších našich systémů.

Přesto stále zůstává dost výkonu na to, abychom dokázali hodně, pokud chceme. K tomu nám  tato knížka může pomoci.

Je to návod jak změnit styl učení, jedno čeho. Jazyků, nebo na zkoušky do školy. Abychom si dobře pamatovali, tak je třeba dodržet zákonitosti práce mozku a postup jak si mozek pamatuje.

Je to hodně odlišné od toho jak se v současné době učí ve škole. Je tady návod na zrychlené čtení, Návod jak nepodlehnout reklamě.

Je toho hodně, co o práci mozku ještě nevíme a co čeká na prozkoumání.

Obě knížky stoji za přečtení.

Ta první, abychom věděli, čeho se vyvarovat a uvědomit si, že zrovna tohle velice často dělám a bude lepší se toho zbavit.

A ta druhá, ta už je o práci na sobě samém, což velice často bývá velice tvrdá práce.

Přeji vám abyste na tuhle dřinu našli čas a chuť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Newsletter

Přihlašte se do newsletteru a budete mít přehled o aktuálních informacích.