Kolektivní podvědomí

Kolektivní podvědomí

Kolektivním podvědomím je mystiky všech věků nazýván souhrn podvědomí celého lidstva. 

Tahle oblast lidské osobnosti je velice málo prozkoumána a proto je přijímána s nedůvěrou. Hlavně i proto, že se na tohle nedá sáhnout. A toho bohužel využívá i spousta podvodníků v téhle oblasti.

Přesto existuje jeden člověk, jehož výklady z tohoto podvědomí byly dlouhé roky pečlivě zapisovány a přesnost jeho výkladů se mnohokrát ověřila.

Je to Edgar Cayce zvaný taky Spící prorok.  Narodil se v roce 1877.

Cayce byl silně věřící člověk už od dětství. Kniha, kterou četl nejčastěji byla bible.

Asi v 7letech viděl podle svých slov anděla. Ten se ho zeptal, s čím mu může pomoci. Cayce odpověděl, že by si přál být užitečný svým bližním. Od toho dne začal objevovat v sobě netušené schopnosti.

Zjistil, že když usne na učebnici, tak ráno ji zná nazpaměť. A přesto, ve škole došel jen do 6třídy. Jeho mysl, už zaměřená jiným směrem, se nedokázala ztotožnit se školním systémem té doby.

Když mu bylo 24 let, poznal Al Laynyho, který mu pomohl zjistit, že ve spánku dokáže najít odpovědi na různé otázky.

Cayce si prostě jen lehnul a usnul. A v tomto spánku, odpovídal na otázky.

Zpočátku k měmu přišel zájemce o odpovědí, Cayce si lehnul a odpovídal na otázky. Jenže se našli lidé, kteří toho zneužívali a vytáhli z něho třeba odpovědi na otázky cen akcií na burze. Po takovém zneužití informací Cayce trpěl velkými bolestmi hlavy. Jindy se stalo, že několik lékařů při sezení do něho vráželi jehly, aby zjistili, jestli je skutečně v transu.

Po těchto zkušenostech se Cayce rozhodl provádět sezení výhradně v přítomnosti někoho, komu mohl věřit.

Otázky mu pokládala jeho manželka  a sekretářka odpovědi zapisovala. Otázky mu posílali lidé z celého světa. Věnoval se hlavně léčení nemocí a otázkám na osobní život tazatelů.

Žadatelé mu poslali otázku, napsali svoje jméno, datum narození, nebo přiložili jen aktuální fotografii. Nic víc o nich nevěděl.

Díky tomu, že jeho odpovědi byly zapisovány, aby mohl žadateli poslat odpověď se zachovalo asi 14 500 výkladů léčení.                                                                                                           

Když byl v transu, používal přesnou lékařskou terminologii. Při vědomí ji neznal a  sotva ji dokázal vyslovit.

Diktoval postupy, předpisy, které  nikdo neznal.

Pro jednoho nemocného předepsal šalvějovou vodu. Žádný lékárník o ni nikdy neslyšel. Muž pro kterého byla, si dal inzerát, aby našel někoho, kdo ji zná. Ozval se mu muž z Francie, že tuhle vodu vyráběl jeho otec před 50 lety. Slíbil, že mu pošle návod a mezitím Cayce usnul znovu, aby se zeptal na postup výroby.. Oba recepty byly naprosto shodné.

Cayce odpovídal i na dotazy, které se týkaly celého světa. Geologie, války, předpovědi katastrof, změny pólů.

Tato kniha popisuje život muže, pro kterého tahle činnost byla prací i osudem. Byl varován výkladem, který dělal sám pro sebe, že pokud bude dělat více než dva výklady denně, tak ho to zničí. V době války mu pošta nosila  1500 žádostí o pomoc denně. Neuměl říct ne. Výkladů měl i 8 za den. Zemřel naprostým vyčerpáním organismu 3 ledna 1945.

Všechny jeho výklady shromážděny ve Virginia Beach v asociaci ARE.

Tyto záznamy dneska studují odborníci nejen z medicíny, ale i fyziky, chemie, geologie, sociologie. A snaží se najít odpovědi na své otázky.

Zdá se vám to fascinující? Možná ano, možná ne. Možná si řeknete, občas se někdo takový zázračný objeví, ale co já s tím?

A přesto, každý z nás je na kolektivní podvědomí napojen. Každý člověk.

Nevěříte?  Určitě se už vám někdy stalo, že si v duchu položíte otázku a najednou znáte odpověď. Aniž byste se snažili, jen tak, najednou máte v hlavě myšlenku s odpovědí. Někdy se tomu říká intuice, šestý smysl. Mohli bychom se v tomhle učit od malých dětí, kteří ji mají dokonalou.

Ale spíš si myslím, že tady se jedná o napojení na siť vědomí 2 úrovně. To je síť, ve kterém jsou uloženy všechny znalosti současného lidstva, a díky ní se lidé dokáží rychleji učit. Viz článek Fenomén sté opice

Bohužel v současné době díky výchově a školství více zaměřené na levou mozkovou hemisféru dochází k poškození napojení pravé hemisféry na kolektivní podvědomí. K tomuto stavu dochází už veku kolem 8-10 let. Lidé jsou potom více materialisticky zaměřeni. Jsou nevyvážení. V celkovém důsledku pak lidstvo hrubne.

Jirka

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Newsletter

Přihlašte se do newsletteru a budete mít přehled o aktuálních informacích.